Potvrđena optužnica protiv jednog lica zbog krivičnog djela Davanje mita
Okružni sud u Banja Luci potvrdio je optužnicu koju je Republičko javno tužilaštvo, Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala dana 03.07.2025. podiglo protiv Finke Rajkovača zbog krivičnog djela Davanje mita.
Prema navodima optužnice, Rajkovča je dana 21.08.2024. godine na području Grada Doboja, policijskim službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske ponudila poklon u vidu novca na način da je izvadila iz torbice veću količinu novca (kasnije je utvrđeno da se radi o iznosu od 1.690 KM) i rekla da će im dati sav novac koji drži u ruci, da kao službena lica u okviru svog službenog ovlaštenja ne izvrše službenu radnju obavljanja informativnog razgovora i procesuiranja iste u vezi sa opojnom drogom koja je kod iste pronađena, čime je počinila krivično djelo Davanje mita.
“Ovom objavom ne prejudicira se ishod krivičnog postupka i ne narušava princip presumpcije nevinosti. Svako se smatra nevinim dok se pravosnažnom presudom ne utvrdi njegova krivica.”